Diş İmplantları Hakkında Her Şey

Home acikdisci Diş İmplantları Hakkında Her Şey
implant tedavisi

Diş implantları nelerdir?

Diş implantları, eksik dişleri veya dişlerin boşluğu dolduran ve çevredeki dişlere yeni kökler sağlayan metal bir fikstürle değiştirme yöntemidir. Dental implantlar en yaygın olarak tek bir dişi değiştirmek için kullanılır, ancak birden fazla dişi değiştirmek için de kullanılabilir.

İmplant yerleştirildikten sonra diş hekiminiz implantın yanına yeni bir diş yapabilir.

Bir diş çekildiğinde, çevredeki dişlerin düşmesi yaygındır. Diş implantları, dişleri stabilize ederek bu durumun tedavisine yardımcı olabilir.

 

implant için en uygun zaman nedir?

 

Eksik dişlerle ne kadar uzun süre beklerseniz diş etleri ve dişlerin altındaki kemikler o kadar hızlı çöker ve bozulur.

Bu süreç çok ileri giderse, implantlarınızı yerleştirmeden önce bir kemik nakline veya belki de periodontal cerrahiye ihtiyacınız olabilir.

Diş çekimi veya başka bir diş ameliyatından sonra ağzınız hala iyileşiyorsa, aylarca olmasa da en az birkaç hafta beklemeniz gerekebilir.
Acil olarak yapılması gerektiğini düşünüyorsanız açık dişçi bulmanız gerekebilir. Bir çok bölgede açık dişçi bulabilirsiniz. Bununla birlikte, çoğu durumda, implantlarınızın yerleştirilmesinde önemli bir engel yoktur. Bu nedenle, ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi!

 

implant alınması ne kadar sürer?

Herhangi bir ek oral tedaviye ihtiyacınız yoksa, genellikle aynı gün içinde bir konsültasyon ve diş implantı ameliyatı planlayabilirsiniz. Konsültasyonunuz sırasında diş hekiminiz ağzınızın röntgenini çekecek ve diş etlerinizin ve kemiklerinizin sağlığını kontrol edecektir. Diş hekiminiz herhangi bir sorun olmadığını tespit ederse tek seferde implant operasyonunuzu planlayabilir ve tamamlayabilirsiniz. Diş hekiminiz diş etleri veya kemikler için ek tedaviye ihtiyacınız olduğunu belirlerse, işlemin tamamlanması için bir süre beklemelisiniz. Diş hekimi daha sonra implantları yerleştirecek ve gelecekte ikinci bir prosedür için geri dönmeniz gerekecek.

 

Diş İmplantlarından Kimler Yararlanır?

Aşağıdaki koşullara sahip kişiler diş implantlarından yararlanabilir: eksik diş Kırık veya ciddi şekilde hasar görmüş dişler çıkık dişler Yetersiz desteklenmiş dişler Diş implantları ne kadara mal olur?

implantların maliyeti hastadan hastaya değişmektedir bu sebeple randevu alarak muayene olmanızda fayda var.

 

Diş implantları gülümsemenizi geri kazanmanın harika bir yoludur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir